Szybki przegląd sposobów zarabiania w internecie

Internet umożliwia wiele sposobów na zarabianie, a oto kilka z nich:

KANAŁ NA YOUTUBE

Nagrywanie filmów i wrzucanie na serwisy video takie jak YT, Dailymotion czy inne. Sposób bardzo dochodowy, ale nie każdy się przebije. Teoretycznie zarabianie tym sposobem wydaje się proste, ale nie do końca tak jest.

Zarabianie na YouTube staje się w Polsce coraz popularniejszym trendem.  Dziesiątki popularnych twórców prowadzi z sukcesem swoje takie kanały takich jak:
Blowek; 4,46 mln  subskrypcji
Stuu; 4,27 mln subskrypcji
reZigiusz; 3.96 mln subskrypcji
Bazylland; 3.91 mln subskrypcji
SA Wardęga; 3.64 mln subskrypcji

Aby zacząć swoją przygodę z YouTube, trzeba dużo wytrwałości i samozaparcia. Najważniejsza jest wytrwałość w publikowaniu swoich materiałów i zbieraniu subskrypcji w celu budowania zaangażowania bazy swoich fanów. Warto również zainwestować w lepszy sprzęt video oraz audio aby zapewnić odpowiednią jakość naszych filmów. Na początku warto przemyśleć strategię na której będziemy opierać tematykę naszego kanału, np. czy nasze hobby nadaje się prezentację w formie videobloga.

Każdy może odnaleźć swoją niszę i tworzyć filmy które zainteresują osoby, szukające informacji na dany temat.

PROMOCJE BANKOWE

Jedną z metod na zarobienie dodatkowych pieniędzy są promocje bankowe. Wiele banków oferuje bonusy pieniężne dla osób które otwierają konta. Dodatkowe środki można zarobić polecając konta bankowe rodzinie i znajomym. Jest to łatwy sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy, jednak zazwyczaj trzeba spełnić określone wymagania promocji. Polegają one zazwyczaj na, zainstalowaniu aplikacji banku, zrobieniu płatności na określoną kwotę np. 300 zł.

Warto połączyć ten typ promocji z założeniem konta z programami polecającymi banków.

Banki które mają programy polecające konta osobiste:

  • PKO S.A
  • Pekao S.A.
  • mBank
  • Santander

BLOG/STRONA

Nie mogło tego zabraknąć. Zarabianie na blogu czy stronie ma ogromny potencjał i można zarobić bardzo przyzwoite kwoty, jednak podobnie jak z prowadzeniem kanału konkurencja jest duża i trudno się przebić wiec nie każdemu będzie dane zarabiać więcej niż na etacie. Tutaj zarabianie wymaga czasu, cierpliwości, pracy i dobrego pomysłu. Nie jest prawdą, że dobre treści same się obronią. Jeśli będą źle wypozycjonowane i promowane to nawet nikt nie będzie miał okazji ich przeczytać. Nie mniej jest to jest to sposób zarabiania z dużym potencjałem.
Warto również korzystać z programów reflinkowych które pozwalają na dodatkowy zarobek, gdy osoby które były na naszej stronie zrobią zakupy na np. Aliexpress. Wiąże się to z uwieszeniem banerów reklamowych lub wstawieniem linków z naszym kodem polecającym (reflink).

BANKI ZDJĘĆ

Sprzedaż zdjęć, grafik i krótkich filmików na specjalnych serwisach. Zarabianie wygląda tak:
– robimy zdjęcie, kręcimy film;
– wystawiamy go na wybrany serwis do sprzedaży;
– czekamy na akceptację;
– decydujemy czy ma być to sprzedaż wielokrotna za mniejszą kwotę czy jednokrotna za większą;
– liczymy sprzedane zdjęcia i pieniądze.
Dla osób, których pasją jest fotografia, to wręcz wymarzony sposób zarabiania. Konkurencja duża, ale są osoby, które rzuciły pracę na etacie, aby zająć się swoim hobby i na nim zarabiać. Jeśli ktoś zna się na fotografii z pewnością coś zarobi

BUX

Jest to klikanie, oglądanie reklam, klikanie w reklamy, czytanie e-maili i kilka innych prostych zadań do wykonania. Nie jest to najłatwiejszy sposób na zarabianie, bez poleconych ciężko nawet o kwoty kilkunastu złotych miesięcznie.

Klikanie w reklamy ma swoje zalety:

  • Wystarczy dowolny komputer/telefon z dostępem do internetu
  • Brak nakładów finansowych na start
  • Nie trzeba posiadać żadnego doświadczenia
  • Sami decydujemy ile chcemy na poświęci na to czasu

Nie jest jednak pozbawione wad

  • Niskie stawki za kliknięcie
  • Jest nużące

ANKIETY

Polega na wypełnianiu ankiet i zdobywaniu pieniędzy lub nagród rzeczowych. Zdecydowanie bardziej dochodowy sposób niż bux, ale wciąż nie są to kwoty oszałamiające. Zapisując się do wielu serwisów można zarobić kilkaset złotych miesięcznie będąc aktywnym i kwalifikując się do wielu ankiet. Zarabianie na ankietach jest na pewno łatwe, a dla osób lubiących to robić także przyjemne.

Marek Zieliński

Redaktor portalu WIEM123.pl. Interesuje się ekonomią i nowymi technologiami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *