Dlaczego warto brać udział w promocjach bankowych?

Promocje bankowe stały się popularną formą zabiegu marketingowego, który ma na celu przyciągnąć jak największą ilość potencjalnych klientów. Docelowo chodzi o to, by większość uczestników promocji została na stałe z konkretnym bankiem, stając się jednocześnie pełnoprawnym klientem. Atrakcyjność promocji bankowych polega jednak na tym, że możemy się zdecydować wyłącznie na promocję, a następnie zrezygnować z usług, powiadamiając telefonicznie o naszej rezygnacji. Żaden regulamin nie przewiduje, że uczestnikiem ma być jednostka, która jest zdecydowana na prowadzenie głównego konta w konkretnym banku i właśnie z tego względu wiele osób decyduje się na udział w promocjach wyłącznie dla nagrody, by następnie zamknąć rachunek i skupić się na ofertach innych banków.

Na czym właściwie polegają promocje bankowe?

Najczęściej trzeba wykonać kilka prostych zadań na przestrzeni kilku miesięcy, by w efekcie zdobyć nagrodę pieniężną, zwykle podzieloną na kilka transzy. Nie jest to wobec tego forma dorobienia dodatkowych pieniędzy dla osób, którym brak cierpliwości. Podstawową kwestią jest oczywiście założenie konta bankowego w poszczególnym banku, zarejestrowanie oraz aktywowanie karty, a następnie aktywne korzystanie z bankowości internetowej. Nie są to jednak zadania, które wymagają od nas jakiegokolwiek wkładu finansowego. Przy założeniu, że korzystamy już z jakiegokolwiek innego konta, na które miesięcznie docierają określone wpływy, drugie konto, na które kilka razy przelejemy ustaloną regulaminem kwotę, nie powinno stanowić żadnego problemu. A właśnie na tym najczęściej polegają promocje bankowe! Przynajmniej jeden wpływ, który będziemy mogli zwrócić już następnego dnia oraz płatność kartą, z której notabane korzystamy niemal każdego dnia. Każda promocja to odrębny regulamin, który należy wnikliwie przeczytać, żeby mieć pewność, że nie pominiemy żadnej części zadaniowej.

Jak zadać o organizację

Entuzjaści promocji bankowych proponują, aby korzystać z programów typu Excel, aby nie pogubić się we wszystkich transakcjach. Nie jest to jednak koniecznością nadrzędną, jeżeli bierzemy udział w swojej pierwszej i jedynej promocji. W takim wypadku wystarczy jedynie przypomnienie w telefonicznym kalendarzu, które da nam znać, że już pora przelać pieniądze z jednego konta na drugie. Trzeba przyznać, że promocje bankowe należą do jednych z najmniej wymagających form zarobienia dodatkowych pieniędzy i warto im się przyjrzeć z bliska. Z całą pewnością warto spróbować i przekonać się, czy taka zabawa nas interesuje.

Marek Zieliński

Redaktor portalu WIEM123.pl. Interesuje się ekonomią i nowymi technologiami

Dodaj komentarz